خرید رزین اپوکسی شفاف بدلیجات

رزین اپوکسی شفاف مخصوص بدلیجات رقیق بوده و مانع از حبس حباب داخل رزین می شود. که این یکی از ویژگی های خوب این نوع رزین می باشد. با خرید از مجموعه بازار رنگ و رزین ایران می توانید رزین های شفاف بدون حباب داشته باشید.

در حال حاضر استفاده از رزین های اپوکسی شفاف مخصوص کارهای تزئینی و جواهرات در حال افزایش است و جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. کاربردهای بسیار زیادی که رزین های اپوکسی دارند باعث تولید انواع مختلف رزین اپوکسی شده است.
برای تهیه ی زیور آلات و بدلیجات بهتر است از رزین های مخصوصی که برای این کار تهیه شده است استفاده کنید. چون اکثر افراد بر این کمان هستند که از رزین های دیگر مانند رزین اپوکسی های مخصوص چوب هم می توان استفاده کرد و فقط ضخامت کمتری می ریزند که این یک باور غلط و اشتباه است.
وبژگی رزین های اپوکسی شفاف بدلیجات
• غلظت این رزین ها تنظیم شده است بدین معنی که نه آنقدر غلیظ است که باعث حبس حباب داخل رزین شود و آنقدر رقیق است که حالت گنبدی شکل به خود بگیرد.
• پس از خشک شدن یک سطح کاملا صاف و صیقلی ایجاد می شود.
• رزین اپوکسی شفاف بدلیجات پس از خشک شدن دارای استحکام بسیار بالایی است.
• به دلیل رقیق بودن رزین دیگر احتیاج به گرم کردن قبل از کار ندارد.
رزین های اپوکسی شفاف مخصوص بدلیجات دارای هاردنر 50 درصد می باشند این رزین ها دارای ویسکوزیته پایینی می باشند و به همین دلیل به راحتی می توان حباب گیری کرد. زمان خشک شدن این رزین ها بسیار سریع تر از دیگر رزین ها می باشد.
ظروف مورد استفاده برای مخلوط کردن رزین اپوکسی و هاردنر
• ظروف از جنس پلی اتیلن
• ظروف از جنس آلومنیوم
• ظروف از جنس شیشه
• ظروف از جنس استیل
که البته بهترین پیشنهاد برای ترکیب رزین و هاردنر استفاده از ظروف پلی اتیلن می باشد. و بایستی که این ترکیب در یک محیط خشک و بدون رطوبت انجام شود. زیرا رطوبت و همینطور تغییرات دمایی باعث ایجاد تغییر در واکنش شیمیایی بین رزین و هاردنر می شود.
بهتر است به هنگام اتصال قطعات تزئینی با رزین اپوکسی دقت کافی و لازم را داشته باشیم تا از ایجاد یک سطح برجسته و موج دار جلوگیری کنیم.
رنگ های که برای ترکیب رزین با هاردنر استفاده می شود معمولا به سه دسته خمیری، پودری و مایع تقسیم بندی می شوند. که البته سازگارترین آنها رنگ های پودری پیگمنت های اپوکسی و رنگ های جوهری شفاف می باشد.

مقالات مرتبط