خرید رزین اپوکسی شفاف بی رنگ

رزین های اپوکسی شفاف بی رنگ از گروه رزین های دو جزئی می باشند که شامل رزین و هاردنر می باشند. که این دو جزء باید به نسبت مشخص با یکدیگر ترکیب و بر روی سطح و یا قالب اعمال شود. برای خرید انواع مختلف رزین می توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید.

رزین های اپوکسی ترکیبات طبیعی و یا مصنوعی هستند که بسیار چسبناک می باشند. رزین های اپوکسی به شیوه های مختلفی دسته بندی می شوند که به ترکیب شیمیایی رزین و مورد مصرف آن بستگی دارد.
دسته بندی انواع مختلف رزین اپوکسی شفاف از لحاظ کاربرد
• رزین های اپوکسی شفاف مخصوص ساخت قطعات تزئینی
• رزین های اپوکسی شفاف مخصوص ساخت میزهای چوبی
• رزین های اپوکسی شفاف مخصوص کارهای آبستره
رزین ها در انواع مختلف و خاصیت های متفاوت با توجه به کاربردی که دارند ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین قطعات ساخته شده از رزین دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر عواملی همچون ضربه، فشار، الکتریسته و مواد شیمیایی دارند.
همین عوامل باعث شده است که رزین های اپوکسی به یکی از بادوام ترین محصولات تبدیل گردیده و باعث به کار گیری این محصولات در صنایع مختلفی همچون نظامی، صنعتی و الکترونیکی شده است.
روش پخت رزین های اپوکسی
رزین های اپوکسی بر خلاف دیگر رزین ها که با کاتالیست پخت داده می شوند (رزین های پلی استر) برای پخت به هاردنر احتیاج دارند. هاردنر ها که معمولا از جنس آمین هستند با رزین اپوکسی وارد واکنش افزایشی شده و شبکه ای شدن را ایجاد می کند به این معنی که هر دو بخش از رزین اپوکسی با یک بخش از هاردنر پیوند تشکیل می دهد و باعث ایجاد یک ساختار سه بعدی می شود.
موقع ای که دو بخش از ملکول های رزین اپوکسی با یک بخش از هاردنر اپوکسی وارد واکنش می شوند عاملی که باعث کامل شدن واکنش میان آنها می شود رعایت نسبت صحیح اختلاط بین رزین و هاردنر می باشد.
اگر رزین و هاردنر به نسبت صحیح با یکدیگر مخلوط نشود مقداری از رزین که با هاردنر واکنش نداده باقی مانده و در خواص نهایی پس از پخت تاثیر گذار خواهد بود.
حباب گیری از رزین های اپوکسی شفاف
یکی از مشکلاتی که معمولا تولیدکنندگان قطعات تزئینی و سایر کسانی که در ساخت میزهای اپوکسی فعالیت دارند ایجاد حباب در رزین اپوکسی می باشد. که البته روش های مختلفی برای رفع حباب های ایجاد شده وجود دارد که می توان به استفاده از پمپ خلاء، استفاده از سشوار صنعتی و یا گرفتن شعله اشاره کرد.

مقالات مرتبط