قیمت رزین اپوکسی شفاف بدلیجات

برای ساخت بدلیجات بهتر است که از رزین های اپوکسی شفاف که رقیق هستند استفاده کرد. بازار رنگ و رزین ایران سعی کرده که رزین های با کیفیت و همینطور با قیمت مناسب را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. برای خرید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

قبل از اینکه کار با رزین های اپوکسی را شروع کنید در ابتدا بهتر است بدانید که از چه نوع رزینی باید استفاده کرد. باید بدانیم که آیا رزین اپوکسی رقیق بهتر است یا غلیظ آن؟

برای اینکه به سوالات بالا جواب دهیم بهتر است که در ابتدا تعریفی از رزین اپوکسی داشته باشیم.
رزین اپوکسی یک ماده شیمیایی است که از دو جزء تشکیل شده است جزء اول رزین و جژء دوم هاردنر و یا همان خشک کن رزین اپوکسی، رزین های اپوکسی هوا خشک نیستند به این معنی که در معرض هوا خشک نمی شوند و برای خشک شدن احتیاج به جزء دوم که همان هاردنر است دارند.

رزین های اپوکسی شفافی که برای ساخت بدلیجات و جواهرات استفاده می شود معمولا نوع رقیق است زیرا به دلیل ویسکوزیته پایینی که این نوع رزین دارد به راحتی حباب از داخل آن خارج شده و کار حباب گیری بسیار راحت است.

زمان خشک شدن این رزین بسیار سریع تر از نوع غلیظ آن است و هاردنری که برای این کار استفاده می شود هاردنر 50 درصد است به این معنی که هر دو ملکول رزین با یک ملکول هاردنر واکنش می دهد.

اما بهتر است که بدانیم آیا رزین و هاردنر را می توان در هر ظرفی مخلوط کنیم یا خیر ما ظروفی را که برای این کار مناسب است را به شما معرفی می کنیم.
• ظروف از جنس پلی اتیلن
• ظروف از جنس شیشه
• ظروف از جنس استیل
• ظروف از جنس آلومنیوم

باید دقت داشته باشیم ظروفی را هم که استفاده می کنیم کاملا تمیز و عاری از هر گونه گردو غبار و چربی باشد. داخل ظرف نباید رطوبت و قطرات آب باشد زیرا رزین اپوکسی نسبت به آب حساس است و کار شما را خراب می کند.

اما باید بدانیم که از هر وسیله ای نمی توان برای مخلوط کردن و یا همان همزدن رزین و هاردنر استفاده کرد. بهترین وسیله ای که می توان رزین و هاردنر را با هم مخلوط کرد را به آن اشاره می کنیم.
• استفاده از همزن از جنس استیل، اسپاتول
• استفاده از همزن از جنس شیشه
• استفاده از همزن از جنس روکش کالوانیزه

بهتر است که از همزن چوبی استفاده نکنیم زیرا خود چوب به دلیل خلل و فرجی که دارد باعث این می شود که رزین به داخل این خلل و فرجی که هوا داخلش است نفوذ کند و باعث ایجاد حباب داخل ظرف شود.

بهترین سرعت همزدن با دست  50 دور در دقیقه می باشد.

مقالات مرتبط