قیمت رزین اپوکسی شفاف بی رنگ

امروزه رزین های اپوکسی شفاف بی رنگ کاربرد های بسیار زیادی دارند و همین امر باعث شده است که رزین های اپوکسی شفاف جایگاه ویژه ای را پیدا کند. برای اطلاع از قیمت انواع مختلف رزین اپوکسی می توانید با کارشناسان فروش ما در بازار رنگ و رزین ایران تماس حاصل فرمائید.

 رزین اپوکسی شفاف بی رنگ از خانواده رزین، اپوکسی های موجود در بازار است که غلظت بالایی دارند و بر پایه دو ماده اپوکسی (پلی یوکساید) و پلی آمین(بیسفنول آ) تولید می شود و در آن از حلال دیگری استفاده نمی شود.

رزین های اپوکسی شامل دو جزء می باشند جزء اول رزین و جزء دوم هاردنر می باشد. نسبت اختلاط رزین به هاردنر بسیار مهم است به گونه ای که اگر این نسبت به درستی رعایت نشود باعث می شود که رزین اپوکسی خشک نشود و باعث ایجاد مشکلاتی در کار می شود.

بهتر است اگر از رزین اپوکسی غلیظ استفاده می کنیم قبل از استفاده رزین را به طور غیر مستقیم گرم کنیم زیرا اگر رزین غلیظ باشد حباب ها داخل مخلوط رزین و هاردنر محبوس شده و امکان اینکه بر روی سطج رزین بیایند و بتوان حباب گیری کرد وجود ندارد.
برای از بین بردن حباب های که بر روی مخلوط رزین و هاردنر ایجاد می شود می توان از شعله فندک و یا از سشوار صنعتی استفاده کرد.

موارد مورد مصرف رزین های اپوکسی شفاف بی رنگ
برای ساخت انواع میزهای چوبی
برای ساخت جواهرات و بدلیجات
در کف پوش های سه بعدی به عنوان لاک اپوکسی
در کارخانجات رنگ و چسب به عنوان مواد اولیه

برای مخلوط کردن رزین و هاردنر بهتر است که از ظروف پلی اتیلن استفاده کنیم.البته ظروف آلومنیومی و شیشه ای هم توصیه می شود. و باید دقت کنیم که ظرف مورد نظر عاری از هر گونه حلال و یا مواد روغنی باشد ظرف باید کاملا خشک و تمیز باشد.

مقالات مرتبط