gren

رنگ های ساختمانی همواره تاثیر به سزایی بر روی دکوراسیون داخلی منزل شما دارند. بنابراین باید در نوع و کیفیت رنگ مورد استفاده بسیار دقت کنیم. رنگ های ساختمانی پوشش بسیار مناسبی را بر روی سطوح داخلی و خارجی ساختمان دارند.

انواع مختلف رنگ های ساختمانی

  • رنگ روغنی
  • رنگ پلاستیک
  • رنگ اکریلیلک
  • مولتی کالر

رنگ روغنی

رنگ های روغنی به دلیل اینکه بر پایه رزین های آلکیدی می باشند دارای مقاومت بسیار زیادی نسبت به رنگ های پلاستیک می باشند.

رنگ های روغنی به دلیل اینکه ضد آب و قابل شستشو می باشند انتخاب بسیاری از افراد برای طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان است.

رنگ پلاستیک

رنگ های پلاستیک جزء اولین رنگ هایی هستند که در صنعت ساختمان مورد استفاده قرارگرفته اند. رنگ های پلاستیک بر پایه آب می باشند و معمولا از این نوع رنگ در رنگ آمیزی سقف ها استفاده می شود. رنگ های پلاستیک بدون بو بوده و رنگ آمیزی با آن بسیار آسان است.

رنگ اکریلیک

یکی از رنگ های پر طرفدار که در صنعت ساختمان از آن استفاده می شود رنگ اکریلیک است. رنگ های اکریلیک بر پایه آب می باشند و سازگار با محیط زیست هستند.

رنگ مولتی کالر

رنگ های مولتی کالر تشکیل شده است از چند رنگ و طرح مختلف که با یکدیگر مخلوط شده و بر روی سطح اعمال می شوند. رنگ های مولتی کالر بدون حلال و مواد نفتی می باشند و در نهایت یک طرح برجسته را بر روی سطح ایجاد می کنند  البته رنگ های مولتی کالر غیر قابل شستشوبوده و همین امر مقبولیت این رنگ را نسبت به سایر رنگ ها کاهش داده است.

Call Now Button