قیمت رنگ اپوکسی سوله

  1. خانه
  2. رنگ ها
  3. قیمت رنگ اپوکسی سوله

قیمت رنگ اپوکسی سوله یکی از مواردی است که در قیمت تمام شده یک پروژه سوله سازی تاثیرمستقیم  دارد. شما می توانید در بازار رنگ و رزین ایران  انواع مختلف رنگ اپوکسی از جمله رنگ اپوکسی سوله را با قیمت مناسب و رقابتی تهیه کنید.

رنگ اپوکسی سوله آبیرنگ اپوکسی سوله از نوع هوا خشک بر پایه رزین آلکیدی که حاوی پیگمنت های زینگ کرومات و زینگ فسفات می باشند تشکیل شده اند که علاوه بر پیگمنت زینگ کرومات، پیگمنت ضد خوردگی نیز جزء ماد تشکیل دهنده ی رنگ اپوکسی سوله می باشد.

رنگ سوله پس از اعمال بر روی سطوح فولادی یک فیلم مرطوب را بر روی سطح فولاد ایجاد می کند که پس از تیخیر شدن حلال ها مواد چسبنده و رنگدانه ها به صورت لایه نهایی سخت شده بر روی سطح فولاد باقی می ماند.

از ویژگی های خوب رنگ اپوکسی سوله می توان به چسبندگی بسیار مطلوب بر روی سطوح فلزی و مقاومت بسیار خوب در برابر خوردگی و رطوب و همینطور تابش نور خورشید و باران را اشاره کرد. رنگ اپوکسی سوله در محیط های اسیدی و قلیایی و یا به طور کلی در محیط های شیمیایی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند.

اجرای رنگ اپوکسی سوله

ساختار و اجزاء تشکیل دهنده رنگ اپوکسی سوله

  1. مواد چسبنده یا بایندرها ( binders)
  2. رنگدانه ها (pigmants)
  3. حلال ها (solvents)

نقش پرایمر در دوام رنگ سوله

بهتر است قبل از اعمال رنگ بر روی سازه فولادی از پرایمراپوکسی استفاده کنیم. پرایمر را بایستی به طور مستقیم بر روی سازه فولادی اعمال کنیم هدف از اعمال پرایمر بر روی سازه مرطوب سازی سطح و همچنین فراهم شدن یک سطح چسبندگی عالی برای پوشش رنگ رویه می باشد. استفاده از پرایمر مقاومت رنگ رویه را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد و از خوردگی رنگ جلوگیری می کند.

پوشش میانی و نهایی رنگ اپوکسی سوله

از پوشش و یا لایه میانی رنگ اپوکسی (intermediate layer) به جهت فرم دهی و شکل دهی ضخامت فیلم رنگ استفاده می شود. اعمال لایه میانی مقاومت رنگ را افزایش می دهد و همچنین باعث عدم نفوذ رطویت و اکسیژن به سازه می شود. وجود عناصری مانند اکسید آهن در لایه میانی مانع نفوذ رطوبت می شود که این خود تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از خوردگی سازه دارد.

پوشش و یا لایه نهایی رنگ اپوکسی با توجه به اینگه در شرایط جوی قرار می گیرد وبه عنوان اولین لایه ای که در معرض نور خورشید و آب و هوا قرار دارد بسیار حائز اهمیت است. لایه نهایی استحکام لایه ی زیرین را فراهم می کند.

آنچه که باید بسیار مورد اهمیت قرار دهید ترتیب قرار گرفتن پوشش ها می باشد. پرایمر و لایه میانی به ترتیب از اولویت های مهم در رنگ کردن یک سازه فلزی می باشد. و به عنوان یک اصل مهم هر چقدر لایه ها در یک اندازه و ضخامت استاندارد قرار گیرند طول عمر و پایداری رنگ بیشتری خواهیم داشت.

پوشش رنگ اپوکسی سوله

پس از اجرای سوله یکی از یکی از موارد مهم انتخاب یک پوشش مناسب است پوششی که از سازه در برابر خوردگی محافظت کند. پوشش اپوکسی سوله یکی از گزینه های بسیار مناسب برای این کار است. پوشش اپوکسی سازه را از خوردگی محافظت می کند که این خود باعث افزایش عمر سازه می شود. پوشش اپوکسی به دلیل چسبندگی بسیار خوبی که به سطح فلز دارد یک عایق حرارتی و رطوبتی بسیارخوبی نیز بشمار می آید.

روش و شرایط محیطی اعمال رنگ اپوکسی سوله

پوشش رنگ اپوکسی سوله اغلب با دستگاه اسپری هوا انجام می شود. در اسپری کردن، رنگ با هوای فشرده مخلوط می شود و ذرات رنگی با درصد مشخصی بر روی سطح سازه قرار می گیرند که این امر باعث ایجاد یک ضخامت مشخص و یکنواخت بر روی سطح می شود.

دما و رطوبت دو رکن اساسی در زمان اجرای رنگ است که می تواند تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت رنگ داشته باشد. بهتر است اجرای رنگ در دمای 25 درجه سانتی گراد و رطوبت 10 تا 15 درصد انجام شود تا به یک رنگ ایده آل دست یابیم.

قیمت رنگ اپوکسی سوله

مشتریان عزیز می توانند برای دریافت قیمت رنگ اپوکسی سوله و سازه و همچنین مشاوره در مورد نحوه و اجرای رنگ با کارشناسان ما در بخش فروش و بازرگانی تماس حاصل فرمایند.

و در پایان آیا رنگ اپوکسی سوله باعث عدم حوردگی می شود؟

رنگ اپوکسی سوله بخاطرداشتن پیگمنت زینگ کرومات و پیگمنت ضد خوردگی سازه را در برابر رطوبت، خوردگی و عوامل شیمیایی محافظت می کند به طور کلی یک گزینه ایدآل برای محافظت از سوله و سازه های فلزی می باشد. در بازار رنگ و رزین ایران رنگ اپوکسی سوله در بسته بندی های کوارت، کالن، حلب و بشکه با تنوع رنگ بالا عرضه می شود برای خرید و سفارش کالا با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات مرتبط

Call Now Button