قیمت رنگ اپوکسی کف

 1. خانه
 2. رنگ ها
 3. قیمت رنگ اپوکسی کف

برای آگاهی از قیمت رنگ اپوکسی کف و خرید رنگ اپوکسی، این محصول دو جزئی، می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش و بازرگانی تماس بگیرید. فروش کفپوش اپوکسی دکوراتیو و گرانیتی نیز در بازرگانی رنگ و رزین ایران انجام می شود.

رنگ اپوکسی برای کف پارکینگ

با رنگ اپوکسی کف می توان هر سالنی را زیبا کرد. این یک راه عالی برای افزودن سبک و همچنین محافظت از سطح است. با استفاده از رنگ اپوکسی کف، می توانید یک روکش یک دست و بادوام ایجاد کنید که در برابر سایش و خوردگی و همچنین نشت مواد شیمیایی مقاوم است. تمیز کردن این نوع رنگ نیز بسیار آسان است و آن را برای هر ساختمان تجاری یا مسکونی ایده آل می کند. رنگ  اپوکسی کف را نیز می توان با توجه به نیازها و سلایق شخصی شما سفارشی کرد. شما می توانید از بین طیف گسترده ای از رنگ ها، بافت ها و پوشش ها انتخاب کنید و اگر بخواهید به فضای خود ظاهری مدرن و زیبا بدهید با استفاده از رنگ اپوکسی کف می توانید این کار را انجام دهید.

ساختار شیمیایی رنگ اپوکسی کف

رنگ اپوکسی کف یک ساختار دو جزئی دارد که یک بسپار ترموست است. و از واکنش بین رزین اپوکساید و سخت کننده های پلی آمید یا پلی آمینی تشکیل شده است. به دلیل عدم وجود حلال (تینریا مواد نفتی) بوی نامطبوع و آزار دهنده ای ندارند.

قیمت رنگ اپوکسی کف به چه صورت تعین می شود؟

عوامل بسیاری در تعیین قیمت تمام شده ی یک رنگ تاثیر گذار است که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

 1. قیمت پیگمنت های رنگی
 2. قیمت هاردنر اپوکسی
 3. قیمت رزین اپوکسی

دلیل انتخاب رنگ اپوکسی کف، برای سالن های صنعتی چیست؟

رنگ های اپوکسی در برابر مواد شیمیایی (قلیایی و اسیدی) و همچنین روغن ها مقاومت بسیار بالایی دارند به همین دلیل گزینه مناسبی برای کف سالن های صنعتی هستند رنگهای اپوکسی مقاوم به سایش و تنش مکانیکی می باشند بنابراین با قرار دادن دستگاه های سنگین و عبور لیفتراک هم آسیبی به کف وارد نمی شود. همچنین کفپوش های اپوکسی غیر متخلخل هستند، بنابراین به راحتی تمیز می شوند.

ویژگی های رنگ اپوکسی کف

از مهم ترین ویژگی های رنگ های اپوکسی کف می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • فام رنگ متنوعی دارند
 • پوشش دهی بسیار بالایی دارند
 • در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند
 • سطحی صاف و یک دست ایجاد می کند
 • بدون نیاز به حلال های نفتی قابل اجرا هستند

رنگ اپوکسی برای کف سالن

نحوه اجرای رنگ اپوکسی کف

برای اجرای رنگ اپوکسی کف شما باید ۵ مرحله را دنبال کنید. این پنج مرحله عبارتند از:

۱- آماده سازی سطح

آماده سازی سطح به این جهت مهم است که هر چه سطح هموارتر و صیقلی تر باشد باعث چسبندگی بهتر اپوکسی می شود و در نتیجه لایه نهایی از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

۲- تمیز کردن سطح از هر گونه آلودگی و گرد و غبار

بهتر است بر روی سطح هیچ گونه گرد و غبار و آلودگی نباشد وجود گرد و غبار باعث عدم چسبندگی رنگدانه ها به سطح می شود و همچنین شاهد دانه های بسیار ریزی در لایه رنگ خواهیم بود.

۳- اجرای پرایمر- لایه اول

پرایمراپوکسی کف لایه ای است که باعث چسبندگی هر چه بهتر لایه میانی می شود. استفاده از پرایمر باعث می شود کلیه خلل و فرج سطح کاملا پوشیده شود و یک سطح صاف و یک دستی را برای اجرای لایه بعدی داشته باشیم. همچنین استفاده از پرایمر تا حدودی مقدار مصرف رنگ را در لایه های بعدی کاهش می دهد.

۴- اجرای لایه میانی

در این مرحله در ابتدا رنگ اپوکسی را با هاردنرتوسط یک هم زن برقی به خوبی مخلوط می کنیم پس از یک دست شدن مخلوط  رنگ و هاردنر، به وسیله ی یک قلطک و یا کاردک رنگ را بر روی سطح اعمال می کنیم زمان می دهیم تا کاملا خشک شود تا آماده ی اجرای لایه نهایی شود.

۵- اجرای لایه نهایی

قبل از اجرای لایه نهایی باید سطح کاملا برسی شود تا هیچ گونه ترکی روی سطح کار نباشد و کلیه آلودگی ها باید کاملا پاک شود سپس مخلوط اپوکسی و هاردنر آن را بر روی سطح اعمال می کنیم. در نظر داشته باشید بهتر است بر حسب نیاز مقدارمخلوط اپوکسی و هاردنری که آماده کرده ایم  نهایتا در مدت 30 دقیقه بر روی سطح اعمال شود.

انواع کفپوش های اپوکسی

 1. کفپوش های اپوکسی آنتی استاتیک
 2. کفپوش های اپوکسی آنتی باکتریال
 3. کفپوش های اپوکسی کانداکتیو

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش های اپوکسی آنتی استاتیک در مکان هایی استفاده می شود که نیاز داریم بار الکتریکی تولید نشود مثل آزمایشگاه ها

کفپوش های اپوکسی آنتی باکتریال

کفپوش های اپوکسی آنتی باکتریال همانطور که از نام شان پیدا است ضد باکتری و قارچ هستند و در صنایع آرایشی بهداشتی و بیمارستان ها و اتاق عمل استفاده می شوند.

کفپوش های اپوکسی کانداکتیو

کفپوش های اپوکسی کانداکتیو در مکان هایی استفاده می شوند که احتیاج داریم بار الکتریکی ساکن تخلیه و به چاه ارت هدایت شوند. در مکان هایی که تجمع الکتریسته ساکن منجر به جرقه و آتش سوزی می شود استفاده از این نوع کف پوش ضروری و مهم است.

موارد مصرف کف پوش های اپوکسی کف

 1. کف سرویس های بهداشتی
 2. کف پارکینگ ها
 3. کف سالن ها
 4. کف منازل

حرف پایانی

رنگ کف اپوکسی محصولی شگفت انگیز است که می توان آن را روی سطوح مختلف اجرا کرد. با استفاده از رنگ اپوکسی کف، می توانید یک روکش بادوام ایجاد کنید که در برابر سایش و خورگی و همچنین نشت مواد شیمیایی مقاوم باشد. تمیز کردن این توع پوشش نیز بسیار آسان است و می توان آن را برای ساختمان های تجاری یا مسکونی  برای کف منزل، کف پارکینگ و کف سرویس بهداشتی وصنعتی اجرا کرد. رنگ اپوکسی کف را نیز می توان با توجه به نیازها و ترجیحات شخصی شما سفارشی سازی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات مرتبط

Call Now Button